UTW AWF Warszawa

„Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918-1939” w Domu Spotkań z Historią

Jest w Warszawie, przy ul. Karowej 20, kameralne i przyjazne miejsce wystawiennicze pn. Dom Spotkań z Historią. Właśnie tam w dniu 13.12.br. grupa naszych słuchaczy obejrzała bardzo ciekawą wystawę „Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918-1939”. Również ta ekspozycja ma związek z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a jej część jest również prezentowana na pobliskim skwerze ks. Jana Twardowskiego.

Czytaj więcej: Fotoreportaż z Warszawy 1918-1939

***********************************************************************************************************************************************

Wyjątkowo liczna grupa słuchaczy naszego UTW zwiedziła w dniu 22 listopada br. monumentalną wystawę w Zamku Królewskim związaną ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: „Znaki Wolności” w Zamku Królewskim


Dnia 27 października 2018 r. odbyła się Konferencja UTW AWF pt EDUKACJA, BEZPIECZEŃSTWO, ZDROWIE SENIORÓW W TEORII I PRAKTYCE.

 

 

Czytaj więcej: Konferencja UTW AWF pt EDUKACJA, BEZPIECZEŃSTWO, ZDROWIE SENIORÓW W TEORII I PRAKTYCE

**********************************************************************************************************************************************

W dniu 25.10.2010 r. reprezentacja naszego UTW odwiedziła Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. To wyjątkowe Muzeum mieści się w Warszawie, przy ul. Freta 16, w zrekonstruowanej XVIII w. kamienicy, czyli w miejscu urodzin naszej najwybitniejszej uczonej. Mieliśmy szczęście skorzystać z usług Pani dr Dominiki Świtkowskiej, która niezwykle przystępnie, z wielką kulturą, znawstwem i zaangażowaniem przekazała nam w formie wykładu moc informacji o życiu Marii, jej rodzinie, znajomych oraz epoce, w której żyła, pracowała i dokonywała swoich epokowych odkryć.

Czytaj więcej: Wizyta w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie


Reminiscencje ze spaceru po Placu Konstytucji

W dniu 18.10.2018 r. odbył się kolejny spacer  po Warszawie poprowadzony przez przewodniczkę Panią Sabinę Chylę. Tym razem, przy pięknej słonecznej pogodzie, oglądaliśmy zabytkową socrealistyczną Marszałkowską Dzielnicę Mieszkaniową. Każdy z nas setki razy przebywał w tych okolicach, ale dopiero spacer z przewodnikiem uzmysłowił nam ile rzeczy umknęło naszej uwadze i przybliżył nam historię, architekturę i fakty związane z tym kultowym miejscem.

Czytaj więcej: Spacer po Placu Konstytucji